top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMarkéta Nešetřilová

Těhotenské focení - nejčastější dotazy

Aktualizováno: 29. 12. 2021

Často se mě ptáte, kdy je ideální čas na těhotenské focení, proto jsem se vám rozhodla sepsat článek nejen o tom, kdy je nejvyšší čas, ale i další časté dotazy.


Kdy je nejlepší čas na focení?

Dříve jsem doporučovala fotit od 30 tt, od letošních zkušeností, doporučuji fotit už od 20 tt. Samozřejmě ale záleží i na velikosti vašeho bříška.

Odpověď tedy zní, že ideální je fotit od 20 tt zhruba do 36 tt, ale doporučuji spíš dříve než později. Ideální podle mě je rozmezí od 20-30 tt, ale finální rozhodnutí je na vás.Jaké jsou varianty?

Focení venku - asi nejčastější focení, fotit se dá kdekoli, jediná podmínka je stín. Mám svá natipovaná místa, ale nebráním se novým.Focení v prostředí vašeho domova - zatím se do toho moc lidí nehrne, většinou je to pro to, že se bojí, že u nich doma to není dost hezké. Zatím jsem ale nenašla byt/dům, kde by to nešlo, tak se nebojte :-)
Focení ve vaně - fotí se s mlékem a květy. Vypadá to, že je potřeba hodně liltrů, ale stačí 0,5-1 l mléka. Květy jdou umělé nebo živé, živé jsou jednodušší, lépe plavou. Oblečení můžete mít svoje nebo si půjčit z několika různých šatů, které mám na focení. A poslední věc - je potřeba vlastní vana a je vcelku jedno jaká, už jsem fotila i v maličké v paneláku a nebylo to poznat.
Co na sebe?

Taky hodně častý dotaz. Podle mě je v jednoduchosti krása, takže nejlepší jsou třeba leginy/kalhoty a jednobarevné triko/tílko, nebo jednobarevné šaty. Na podzim/v zimě vypadají dobře jednoduché svetry a kabát. Nejlepší je vyhnout se křiklavým barvám a velkým nápisům. Ideální je sladit barvy s partnerem.

Mimo jiné mám taky dost těhotenských šatů na půjčení, přidávám sem jen nějaké.Co s sebou?

Záleží podle vás, jestli chcete na fotky nějaké "rekvizity" nebo ne. Většinou je to třeba ultrazvuk, botičky nebo nějaké jiné oblečení, ale není to nutnost.Kde fotit?

Jak jsem již psala výše, dá se fotit kdekoli ve stínu venku, v prostředí vašeho domova, pokud máte nějaký vlastní nápad, není problém napsat a domluvit se.


Pokud nebyly zodpovězeny všechny vaše otázky nebo vás napadá ještě něco dalšího, na co se chcete zeptat, neváhejte napsat.

nesetrilova.ma@gmail.com


566 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page