top of page

Co s sebou a na sebe?
Často vás zajímá, co si na sebe obléct a co dalšího s sebou donést na focení. Mimo oblečení a rekvizity je dobré mít s sebou přesný obnos.

1) Portrét - Jak venku tak i vevnitř je vhodné mít více kombinací oblečení (nejlépe včetně obuvi). Je dobré mít oblečení ve více stylech (elegantní, sportovní,...) a aby k sobě ladilo. Vhodné je oblečení v pastelových nebo neutrálních barvách, je lepší se vyhnout oblečení s potiskem a křiklavým barvám (třeba jeden nebo dva kousky oblečení). Klidně vezměte další doplňky (klobouk, čepice, šála,...). Nejlépe vypadají svetry, cardigany nebo třeba košile. Na focení venku je dobré s sebou mít deku.

2) Glamour/Boudoir - Focení probíhá většinou doma. Ideální je mít několik druhů spodního prádla, dále pak třeba krajkové šaty nebo triko, svetr nebo cardigan a černé podkolenky nebo silonky. Je dobré s sebou mít i podpatky.

 
3)Rodinné/párové focení - Hlavní je se sladit jak barvou tak i stylem oblečení, klidně vzít více kombinací. Je dobré se dopředu domluvit zda bude focení na boso nebo v botách a připravit se na to. Pokud zvolíte výraznější oblečení nebo oblečení s potiskem, tak ne pro všechny, pak to přitahuje nežádoucí pozornost. Hezky vypadá, když máte stejnobarevná trika (bílé, černé, pruhované,...). Pro holčičky – šaty, sukýnky, tuniky, ponča, riflové vestičky, legíny, riflové kratasy, lehké svetříky, trička. Pro kluky – jeansy, polotrička s límečkem, košile, riflové kratasy, svetr, vesty,...

4)Těhotenské focení - Jako na ostatní focení je dobré s sebou mít více druhů oblečení, které spolu bude ladit. Dále je dobré donést rekvizity, co se týkají miminka - ultrazvuk, botičky, oblečení, dudlík, fix nebo barvy na obličej na psaní na bříško a další. Není na škodu mít na venkovní focení s sebou deku, abyste se mohli fotit v sedě.
 
5) Lifestylové focení - Focení u vás doma, vhodné pro těhotenské, rodinné focení, pro focení novorozenců, menších miminek nebo mladších dětí. Je lepší mít světlý byt. Na focení se můžete obléct podle své libosti, doporučuji sladěné oblečení (viz rodinné focení) a neutrálnější barvy. 
 
Přidávám barevné palety k sobě ladících barev (v každém řádku jsou barvy které společně ladí).

 

 

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
  • ncEB7Xgji
bottom of page